Maitsvad Hispaania toidud

riisipõlludHispaanias veedetud aja jooksul kogusin hulga erinevaid retsepte ja otse loomulikult kokkasin nende järgi. Üsna pea leidsin kindlad lemmikud ülesse mida ikka ja jälle valmistan. Hispaania köök on sageli alahinnatud, kuid sealne köök on huvitav, tervislik ja maitsev.

Toite iseloomustavad jõulised, selged ja heas mõttes pretensioonitud maitsed. Hispaanlased söövad palju erinevaid riisiroogi, nagu näiteks paella, riis homaariga ja riisipuding kaneeliga. Hispaanias on mitmeid suuri riisikasvatuspiirkondi. Üks neist on minulgi pikalt uudistatud ja risti-põiki läbi kolatud Deltebre poolsaar Kataloonias. Kogu poolsaar on looduskaitseala ja seal pesitseb hulga haruldasi ja ilusaid linde, kes riisikasvatajatele muidugi kõvasti meelehärmi teevad. Lindude peletamiseks kasutavad kohalikud farmerid paugumasinaid, mis aeg-ajalt linnud eemale peletavad.IMG_3293
Kala ja mereande pole meie pere kunagi nii palju söönud kui Hispaania-aegadel ja see võimalus on olemas ka Eestis (tõsi, küll mõningaste mööndustega). Isegi elusat homaari saab Euroopast tellida, värsketest austritest ning merekarpidest rääkimata. Kui ma siis hakkasin oma elusat homaari keevasse veepotti pistma, sain oma abikaasa käest riielda, et mismoodi ma elusolendi niimoodi julmalt potti pistan, pistku siis vähemasti ahju. Peale pikka vaidlust, et mis meetodil on vähiliste valmistamine humaansem:) sai homaar siiski potti ja maitses tol õhtul tõesti hea.

Paljud toidud on väga lihtsad ja kiirelt valmivad. Üks kiire õhtusöök, mis meeldib alati lastele, on kartuliomlett ehk tortilla de patatas. Naudi kartuliomletti soojalt või külmalt. Söögikohtades on kartuliomlett menüüs tihti just tapasena ehk suupistena. Mitmetes baarides tuuakse väike taldrikutäis kartuliomletist tehtud ampse niisama joogiga lauda.
Retsepti ja valmistusõpetuse leiad siit:
6 keskmist kartulit
1 suur sibul
6 muna
oliiviõli
soola
tortilla de patatasKoori kartulid ja sibul ning viiluta õhukesteks, umbes 4-5mm paksusteks viiludeks. Sega kartuli- ja sibulaviilud omavahel läbi, maitsesta soolaga. Kasuta kartuliomleti valmistamiseks paksupõhjalist, suhteliselt ümara servaga panni. Vala pannile rohkelt õli ja prae keskmisel kuumusel kuni kartulid on kergelt pruunistunud ja pea-aegu küpsenud. Liiguta pannilabidaga aeg-ajalt. Hoidu liiga kuumal pannil küpsetamisest, kartul läheb kergesti pealt pruuniks, kuid seest jääb krõmpsuks!
Klopi kausis munad kahvliga kergelt läbi, maitsesta soolaga. Vala kartulitele ja sega puulabidaga ettevaatlikult läbi. Lase madalal kuumusel küpseda kuni omleti serv on kergelt pruunistunud. Nüüd keera omlett taldriku abil (libista pannilt ettevaatlikult suuremale taldrikule ja taldrikult uuesti õlitatud pannile) ümber ja küpseta ka teiselt poolt kenasti küpseks.

Hispaanlastele on söömine pereringis väga oluline. Pühapäeviti kogunetakse linnaväljakutele ja parkidesse ning veedetakse ühiselt aega. Pühadeaegsed tegevused on seotud kõik toitudega, olgu selleks siis Jaanipäev, pühakute päev või jõulud. Pakutakse paellat, austreid, verivorsti saiaga või grillitud sardiine. Juurde saab valida kohalikku veini või cavat, sealset vahuveini.

Nautige!