Kuidas ma laelambi tegin

lamp laesNägin talvel internetis pilti vahvast heegeldatud laelambist. Loomulikult hakkasin endale samasugust tahtma. Leidsin internetist ka õpetuse ja asi tundus esialgu tõesti lihtne – muudkui heegelda linikud valmis ja liimi õhupalli peal kokku, juhe taha, lamp lakke ning ongi valmis.

Pidasin siiski veidi aega plaani.

Mulle tuli õnneks ema appi – tema heegeldas linikud ja väiksemad detailid. Otsisin pikalt palli, kuhu peale lampi vormima hakata, kuid talvel polnud täispuhutavaid rannapalle kusagilt leida. Õhupalli pidasin siiski liiga õhukeseks, seega see variant langes välja. Lõpuks leidsin K-Rautast rannapalli ja ostsin kohe igaksjuhuks kaks tükki. Nüüd oli vaja veel kleepimiseks tapeediliimi ja juhet-pirni, kuhu lamp hiljem rippuma panna. Kui kõik vahendid olemas, võis vormimine alata.

linikudSegasin tapeediliimi valmis ja mätsisin linad järgemööda liimisegusse. Täispuhutud rannapalli asetasin ämbri peale, nii ei hakanud pall veerema ja linikute mätsimine läks libedalt. Peagi olid linikud pallil paika sätitud ning jäi üle vaid oodata, et lamibikuppel ära kuivaks. See võttis aega paar ööpäeva. Kuid oh häda! – linikud hakkasid lahti murenema ja lagunesid lõpuks koost. Surfasin netis ja otsisin põhjust. Kuskilt blogist leidsin veel ühe õpetuse ja sain kinnitust, et asi sai olla vaid tapeediliimis – ei ole mõtet mingit suvalist liimi kasutada (ostsin selle tundmatu liimi just sellepärast, et seda oli ainuksesena väikest kogust saada).

Linikud pallilMis siis ikka, alustasin otsas. Seekord kasutasin tapeediliimi Metylan Normal. Pesin linikud eelmisest liimist puhtaks, mätsisin neid uues liimisegus ja ladusin uuele pallile. Seekord sai liimimass väga paks ja linikud hakkasid libedalt pallilt maha libisema. Vajutasin liimi veidi vähemaks ja nii sain linikud kenasti paika. Igaksjuhuks kuivatasin fööniga minutit kümme.

Ülejärgmisel päeval (kuivamine võtab tõesti aega, niiet pidin kannatust varuma) torkasin noaga palli katki ja lambikuppel püsis kenasti koos. Nüüd tuli appi abikaasa, kes ühelt vanalt lambilt kupli eemaldas ja vastvalminud kupli asemele kinnitas. Juhe lakke ja pirn sisse ning volá, olimegi ägeda heegeldatud lambi valmis saanud.

Nonii nobenäpud, tehke järgi!IMG_9557